CloudPartners – hvem er vi?

CloudPartners team af medarbejdere er blandt landets skarpeste specialister, individualister og pionerer inden for Amazon Web Services, håndtering af enorme datamængder og cloudløsninger.

Vores fundament er kombinationen af rutinerede og garvede IT-eksperter og unge, dynamiske talenter. Alle er naturligvis opdateret med den nyeste viden om IT og cloud computing. Kendetegnet for CloudPartners er specialiserede og AWS-certificerede individualister, first-movers og pionerer.

Vores styrke er et fleksibelt setup. Vi kan agere lynhurtigt på baggrund af vores kompetencer og erfaringer til håndtering af komplekse og ressourcekrævende opgaver som AWS Advanced Consulting Partner og AWS Channel Reseller.

CloudPartners er en del af Conscia-gruppen.

Steen Hagengaard

Steen Hagengaard

CEO

steen@cloudpartners.com
Mob: +45 2544 6322

Certificering:
AWS Certified Cloud Practitioner

Benny Linnet Bøttkjær

Benny Linnet Bøttkjær

Cloud Operations Manager

benny@cloudpartners.com
Mob: +45 2544 6400

Certificering:
AWS Certified Cloud Practitioner

Vibeke deClaville Holm

Vibeke deClaville Holm

Cloud Sales Executive

vibeke@cloudpartners.com
Mob: +45 6112 4010

Kim Gammelgaard

Kim Gammelgaard

Key Account Manager

kim@cloudpartners.com
Mob: +45 2336 2472

Certificering:
AWS Certified Cloud Practitioner

Svend Spangsege

Svend Spangsege

Project Manager

svend@cloudpartners.com
Mob: +45 2925 2115

Mikkel Damsgaard

Mikkel Damsgaard

CTO

mikkel@cloudpartners.com
Mob: +45 2334 8063

Certificeringer:
AWS Certified Developer - Associate
AWS Certified DevOps Engineer - Professional
AWS Certified Solutions Architect - Associate
AWS Certified Solutions Architect - Professional
AWS Certified SysOps Administrator - Associate
AWS Certified Big Data - Specialty
AWS Certified Advanced Networking – Specialty

Henning Kristensen

Henning Kristensen

Senior Cloud Architect

henning@cloudpartners.com
Mob: +45 2163 8122

Certificeringer:
AWS Certified Developer - Associate
AWS Certified SysOps Administrator - Associate
AWS Certified DevOps Engineer - Professional
AWS Certified Solutions Architect - Associate
AWS Certified Solutions Architect - Professional
AWS Certified Advanced Networking - Specialty certificate

Simon Højland Jørgensen

Simon Højland Jørgensen

Senior DevOps Cloud Engineer

simon@cloudpartners.com
Mob: +45 2925 4932

Certificeringer:
AWS Certified Developer - Associate
AWS Certified SysOps Administrator - Associate
AWS Certified DevOps Engineer - Professional
AWS Certified Solutions Architect - Associate
AWS Certified Solutions Architect - Professional
Redhat Certified Systems Administrator

Karsten Lang Pedersen

Karsten Lang Pedersen

Senior DevOps Cloud Engineer

karsten@cloudpartners.com
Mob: +45 2923 0901

Certificeringer:
AWS Certified DevOps Engineer - Professional
AWS Certified Developer – Associate
AWS Certified SysOps Administrator - Associate

Thomas Hyldgaard Hansen

Thomas Hyldgaard Hansen

Senior Cloud Architect

thomas@cloudpartners.com
Mob: +45 2660 9755

Certificeringer:
AWS Certified DevOps Engineer - Professional
AWS Certified Developer – Associate
AWS Certified Solutions Architect - Associate

Cem Bas

Cem Bas

Senior Cloud Administrator

cem@cloudpartners.com
Mob: +45 2445 2924

Certificeringer:
AWS Certified Cloud Practitioner
AWS Certified Solutions Architect – Associate
AWS Certified Solutions Architect - Professional
AWS Certified SysOps Administrator - Associate
AWS Certified Developer - Associate

Sanne Damsgaard Salomonsen

Sanne Damsgaard Salomonsen

Senior Cloud Developer

sanne@cloudpartners.com
Mob: +45 2144 4370

Certificeringer:
AWS Certified Developer - Associate
AWS Certified Solutions Architect - Associate