CloudPartners team – hvem er vi?

CloudPartners team af medarbejdere er blandt landets skarpeste specialister, individualister og pionerer inden for Amazon Web Services, håndtering af enorme datamængder og cloudløsninger.

Vores fundament er kombinationen af rutinerede og garvede IT-eksperter og unge, dynamiske talenter – alle opdateret med den nyeste viden om IT og cloud computing. Kendetegnet for CloudPartners er specialiserede og AWS-certificerede individualister, first-movers og pionerer.

Vores styrke er et fleksibelt setup, hvor vi kan agere lynhurtigt på baggrund af vores kompetencer og erfaringer til håndtering af komplekse og ressourcekrævende opgaver som AWS Advanced Consulting Partner og AWS Channel Reseller.

CloudPartners er en del af Conscia-gruppen.

Steen Hagengaard

Steen Hagengaard

CEO

steen@cloudpartners.com
+45 2544 6322

Kim Gammelgaard

Kim Gammelgaard

Key Account Manager

kim@cloudpartners.com
+45 2336 2472

Svend Spangsege

Svend Spangsege

Project Manager

svend@cloudpartners.com
+45 2925 2115

Mikkel Damsgaard

Mikkel Damsgaard

CTO

mikkel@cloudpartners.com
+45 2334 8063

Certificering:
AWS Certified Developer - Associate
AWS Certified DevOps Engineer - Professional
AWS Certified Solutions Architect - Associate
AWS Certified Solutions Architect - Professional
AWS Certified SysOps Administrator - Associate

Henning Kristensen

Henning Kristensen

Senior Cloud Architect

henning@cloudpartners.com
+45 2163 8122

Certificeringer:
AWS Certified Developer - Associate
AWS Certified DevOps Engineer - Professional
AWS Certified Solutions Architect - Associate
AWS Certified Solutions Architect - Professional
AWS Certified SysOps Administrator - Associate
AWS Certified Advanced Networking - Specialty certificate

Simon Højland Jørgensen

Simon Højland Jørgensen

Senior DevOps Cloud Engineer

simon@cloudpartners.com
+45 2925 4932

Certificeringer:
AWS Certified Developer - Associate
AWS Certified DevOps Engineer - Professional
AWS Certified Solutions Architect - Associate
AWS Certified SysOps Administrator - Associate
Redhat Certified Systems Administrator

Karsten Lang Pedersen

Karsten Lang Pedersen

Senior DevOps Cloud Engineer

karsten@cloudpartners.com
+45 2923 0901

Certificering:
AWS Certified Developer – Associate
AWS Certified SysOps Administrator - Associate

Thomas Hyldgaard Hansen

Thomas Hyldgaard Hansen

Senior Cloud Architect

thomas@cloudpartners.com
+45 2660 9755

Certificering:
AWS Certified Developer – Associate

Cem Bas

Cem Bas

Senior Cloud Administrator

cem@cloudpartners.com
+45 2445 2924

Certificering:
AWS Certified Solution Architect – Associate